Sloga preskočila Gružu

Slogi je pripao derbi sa Gružom koji joj je doneo i skok na drugo mesto na tabeli. Utakmica ne lepa za gpedanje, mnogo prekršaja, nervoze, igralo se po jakom vetru, pogotovo u prvom poluvrmenu, što ja značajno uticalo na igru. Sloga je u 12. minutu preko Šekularca započela odličan napad, lopta je stigla do lucidnog Kastratovića koji ne greši za vođstvo „belih“. Od tog trenutka Gruža je bila bolji rival, češće pred golom „belih“ što je bila posledica igre niz vetar.

U 34. minutu nepotrebna reakcija golmana domaćih, faulirao je pokretljivog Savića i arbitar Sretenović je opravadano pokazao na belu tačku. Siguran je bio bivši igrač Sloge Stefan Jevtović i sa rezultatom 1-1 se otišlo na veliki odmor.

Žestoko u derbiju - duel mladog Bojanića iz Sloge i Maslaka iz Gruže Foto G. Šljivić

U nastavku bolja igra domaćih koji su češće napadali i bili konkretniji. Posle slobodnog udarca u 52. minutu, Kolaković je odlično centrirao,a štoper „belih“ Pavlović zatresao mrežu nemoćnog Miloševića za novo vođstvo Sloge 2-1. Do kraja utakmice beležimo stopostotnu priliku za Stolića koji je u duelu sa golmanom gostiju šutirao nebu pod oblake. Gosti su mogli da kazne takav propust, rezervista Raković je bio sam na petercu domaćih, ali je takođe poslao loptu visoko preko prečke.

Kapiten Sloge Đorđe Filipović okružen fudbalerima Gruže  Foto G. Šljivić

SLOGA (KV) – GRUŽA 2 – 1 (1 – 1)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudija: Dušan Sretenović (Kragujevac) 7 Strelci: Kastratović u 12. i Pavloivić u 52. minutu za Slogu,a Jevtović u 34. minutu (iz jedanaesterca) za Gružu Žuti kartoni: Pavlović, Bojanić, Ignjatović (Sloga), Marković i Obradović (Gruža). Igrač utakmice: Zlatoje Pavlović (Sloga) 7.

SLOGA: Pantović 6,5, Gušani 6,5, Pavlović 7, Milošević 6,5, Jovanović 6,5 (Gvozdenović -), Filipović 6,5, Šekularac 6 (Stolić 6), Bojanić 7, Kastratović 7 (Ignjatović 6,5), Obradović 6,5, Kolaković 7.

GRUŽA: Milošević 6, Maslak 6, Aleksić 6, Marković 6, Živančević 6, Obradović 6 (Mijailović 6), Veljović 6,5, Marić 6, Jevtović 6,5, Stanišić 6 (Raković 6), Savić 6,5.

Sloga 2 : 1 Gruža
Šumadija 1903 1 : 3 Sušica
Apolon 2018 0 : 1 Vodojaža
Šumadija (T) 2 : 0 Polet
Karađorđe 0 : 2 Real
Bane 1931 0 : 5 Trepča