ŽORK Jagodina 2 savladala Radnički iz Svilajnca

U Jagodini, u sportskoj hali “JASSA” pred 150 gledalaca, mlade Jagodinke nadjačale su ekipu Radničkog iz Svilajnca koja se znatno pojačala u odnosu na prethodnu sezonu.

Utakmicu je otvorila kapiten ekipe Milica Nikolić koja je vodila Jagodinke do značajne pobede. Razlika se smenjivala sve do 25. minuta kada je Petra Stojanović golom sa pozicije levog krila odvojila Jagodinu na +2 a poluvreme je završeno rezulatom 12:9 golom Milice Nikolić iz Jagodine.

U drugom poluvremenu razlika je rasla pa su Jagodinke u jednom trenutku otišle na +4. Trajalo je to kratko jer se budi gostujuća ekipa i na krilima sjajne Đurđe Vujaklije vraća razliku na samo gol zaostatka. Trener Jagodinki, Marko Marković poziva svoju ekipu na minut predaha što je urodilo plodom pa su domaće mlade rukometašice otišle u 54. minutu na +6 što je strateg domaćih iskoristio da pruži šansu mlađoj generaciji 2004/2005 koja je iskoristila ovu pruženu šansu na najbolji mogući način pa su utakmicu završile rezultatom 26:21. Jagodina vodi u međusobnim okršajima rezultatom 3:1. U 5. kolu Jagodina će gostovati ekipi Radan iz Lebana dok će Radnički ugostiti Leskovačku Dubočicu koja do sada nije ubeležila nijednu pobedu.

Prva liga “Istok” – 4. kolo

ŽORK Jagodina 2 – ŽRK Radnički 26:21 (12:9)

Sportska hala “JASSA”

Gledaoci: 150

Sudije: Atanasovski Maja i Stamenković Milica

Delegat: Manić Nebojša

ŽORK Jagodina:

Sivčev 2, Mitić 3, Janković 3, Antić 1, Filipović, Milosavljević M. 2, Nikolić 6, Stojadinović 1 (golman – igrač utakmice), Ristić, Milosavljević P, Stojanović 5, Stanojević , Milić, Marković 2, Milosavljević E. 1,  Jovanović.

Trener: Marko Marković