Lider prejak za Lozničanke

Rukometašice Loznica grada poražene su večeras na gostovanju od lidera Beograda - 18:33 (8:17).

Bio je to meč četvrtog kola Prve ženske rukometne lige Centar, u kojem su iskusne domaće igračice dominirale i zasluženo ostvarile ubedljivu pobedu.

Povele su od samog početka, na odmor otišle sa devet golova prednosti (17:8), da bi u nastavku uvećavale prednost od konačnih 33:18.

Najbolja u pobedničkoj ekipi Marinković sa sedam pogodaka. Đuran i Pap dodale su po šest, a Savić pet postignutih golova.

Najefikasnije Lozničanke bile su Ivković i Dimitrijević sa po šest golova, dok je Vučetić postigla četiri.

Beograd ima sve četiri pobede i deli prvo mesto sa Mladim radnikom koji je u subotu uveče savladao drugog lozničkog predstavnika ORK Loznicu sa 39:26 (21:11).

U narednom kolu Loznica grad će ugostiti Medicinar dva iz Šapca, dok će ORK Loznica biti domaćin Beogradu.

RK Beograd - ŽRK Loznica grad 33:18 (17:8)

Sudije: Stefan Elezović, Aleksandar Aćimović.

Sedmerci: Beograd 2 (2) Loznica grad 2 (1). Isključenja: Beograd 4 minuta, Loznica grad 2 minuta.

Beograd: RK BStajić A., Živković T., Savić A. 5, Rogulja V. 2, Ilić M. 2, Pap M. 6 (1), Petrović A., Mitrovski M., Bahun M., Mitrović D. 1, Erić M., Kalupović I. 2, Grujić I. (K) 2, Đuran I. 6 (1), Marinković J. 7 i Dačević M.

Loznica grad: Cerovac T., Savić M., Jerotić V., Vučetić Đ. 4, Gajić A. 1, Ivković Lj. 6 (1), Kukrić J., Đorđić A. 1, Božić A., Petković A. (K), Cerovac A., Dimitrijević S. 6, Tišanović A., Ćirić K. i Mitrović M.