Jagodina prekinula Naisin pobednički niz
Nakon četiri vezana trijumfa na startu sezone rukometašice niške Naise poražene su u gostima od aktuelnog šampiona Jagodine rezultatom 32:27 (16:15). Nišlijke su vodile na početku meča i držale se dobro većim tokom igre, ali je domaćin na kraju slavio.

Naisa pretrpela prvi poraz; foto: JV / Vanja Keser

Naisa je dobro počela, golovima Pejovićeve i Radovićeve povela sa 3:0, a potom i sa 4:1 u devetom minutu. Imale su niške rukometašice prednost do 15. minuta kada su poslednji put vodile na ovom meču (7:6). Jagodina je potom preuzela vođstvo, ali se do kraja prvog dela igre vodila izjednačena borba i domaćin je na odmor otišao sa golom prednosti (16:15).

Držale su se gošće do 42. minuta (22:21), ali je Jagodina, zahvaljujući seriji 5:0 i time što Naisa deset minuta nije dala gol, potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom i do kraja održavala prednost.

Najefikasnija u timu niških rukometašica bila je Nada Pejović sa osam golova, dok je Katarina Radović dala šest, a Marija Filipović pet.

Napad Jagodine sa 11 golova predvodila je Ivana Mitrović za koju odbrana Naise nije imala rešenja. Pored nje, Jelena Gojković je dala 8 golova, a Tanja Vučković šest.

Naisa je ostala na trećem mestu, ali sada zaostaje dva boda za Jagodinom, dok sa Bekamentom ima isti broj bodova, ali i meč više.

U narednom kolu Nišlijke gostuju Voždovcu.