Zadar je to

Nakon utakmice koju je Partizan NIS izgubio od ekipe iz Dalmacije sa 85:95 (23:23, 17:25, 17:25, 28:22) trener Nenad Čanak je podneo ostavku.

Poraz crno-belih u Štark areni! Usled zauzetosti dvorane "Aleksandar Nikolić" i velikog interesovanja navijača, košarkaši Partizana NIS su utakmicu 5. kola ABA j.t.d. lige odigrali u najvećoj dvorani na Balkanu. Za publiku su bili otvoreni nivoi 200 i 300, što je bilo dovoljno da oko 8.000 ljudi bude velika podrška crno-belima.

U sastavu Partizana, na večerašnjem meču je bio i Entoni Braun, ali kako je sa ekipom odradio svega jedan trening, on se nije našao na parketu Štark arene.

Prva četvrtina je donela izjednačenu igru, a timovi su se nekoliko puta smenjivali u vođstvu, pa je rezultat nakon 10 minuta bio nerešen. Nastavljeno je u istom ritmu i tokom narednih 7 minuta, da bi potom gosti stekli prvu opipljiviju prednost. U drugoj polovini meča, Zadar je nastavio da uvećava svoju prednost koja je ubrzo postala nedostižna za crno-bele. U poslednjim minutima utakmice, košarkaši Partizana su uspeli da smanje razliku na konačnih 85:95.

Nakon utakmice, trener Partizana NIS je na konferenciji za medije obavestio javnost da je podneo ostavku!

Partizan NIS: Pejdž 16, Si 5, Aranitović 10, Marinković 10, Gegić 3, Veličković, Pecarski 1, Braun, Janković 19, Lendejl 2, Gagić 12, Nikolić 7

Zadar: Grant 7, Bašić 4, Marić, Magariti 9, Krajina 6, Vuković 5, Brzoja 5, Špralja 13, Tomas, Litl 19, Božić 27, Planinić

(Foto: David Damjanović; video: KK Partizan NIS)