ORK Loznica bolja od Loznice grada

Rukometašice ORK Loznica, ostvarile su drugu pobedu u sezoni, pošto su u nedelju uveče savladale gradskog rivala ekipu Loznica grad 27:23 (12:11).

Gradski derbi igran je u dvorani Lagator, u okviru trećeg kola Prve ženske rukometne lige Centar.

U prvom periodu igre vođena je izjednačena borba i ORK Loznica je na odmor otišla sa golom prednosti (12:11). I u drugom poluvremenu se nastavila rezultaska klackalica sve do 49 minuta kada su igračice ORK Loznice došle do četiri gola viška (22:18) i tu prednost su zadržale do kraja meča.

Najbolja u pobedničkoj ekipi bila je kapiten Jasmina Simić sa 11 pogodaka, a pratile su je Marija Pantić i Aleksandra Kuljanin sa po četiri gola.

U ekipi Loznica grad istakla se golman i kapiten Ana Petković sa 24 uspešne odbrane. Međutim, njeno sjajno izdanje nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. Đurđina Vučetić bila je najefikasnija sa sedam golova, dok su Aleksandra Đorđić i Sara Dimitrijević dodale po pet pogodaka.

Trener ORK Loznica  Dragan Nikolić izjavio je za Srbija sport.net da je zadovoljan rezultatom i igrom u odbrani, ali ne u potpunosti i realizacijiom svoje ekipe.

"Naše igračice su pokazale da imaju karakter i da iako nisu navikle na ovaj način odbrane,  mogu korektno da ga igraju. U napadu nisam zadovoljan realizacijom jer je golman Ana Petković imala  24 odbrane. Takođe od 11 sedmeraca iskorišćeno je svega šest. Loznica grad je lepo igrala i trener Milan Ilić je na dobrom putu", kazao je Nikolić.

ORK Loznica ima dve pobede i poraz, a Loznica grad sva tri poraza.

U četvrtom kolu obe lozničke ekipe gostuju, Loznica grad vodećem Beogradu a ORK   Mladom radniku.

Loznica grad - ORK Loznica 23:27 (11:12)

Dvorana Lagator Loznica, gledalaca: 150. Sudije Nikola Vukosav, Nemanja Sajović

Sedmerci:  Loznica grad 4 (3), ORK Loznica 11 (6). Isključenja: Loznica grad 10 minuta, ORK Loznica 18 minuta.

Loznica grad: Cerovac T., Savić M. 1, Jerotić V. 1, Vučetić Đ. 7 (2), Gajić A. 2, Kojić D., Ivković Lj. 2, Kukrić J., Đorđić A. 5, Božić A., Petković A. (K), Kikić M., Dimitrijević S. 5 (1), Tišanović A., Ćirić K. i Mitrović M.

ORK Loznica: Grgić N. 2, Krstić V. 1, Pantić M. 4 (1), Tešić M., Kuljanin A. 4 (2), Vasić Ž. 2, Ćosić N., Popović J., Polić K., Simić J. (K) 11 (3), Avramović S. 3, Samardžić M., Petrić E., Petrić H., Vasiljević M. i Tešić V.