Gučevo nastavilo pobednički niz

Fudbaleri Gučeva 1929 nastavljaju sa dobrim igrama i uspešnim rezulatatima u prvenstvu Opštinske lige Loznica.

U derbiju 7. kola  pobedili su danas na svom igralištu u Banji Koviljači, Hajduk iz Ribarice - 4:1 (1:0).

Puleni Vladimira Negovanovića su bili bolji rival tokom čitavog meča i zasluženo slavili novu šestu pobedu u prvenstvu.

Gučevo je povelo u 20. minutu preko Miroslava Trifunovića sa penala. Kapiten Vladimir Tomanović povisio je u 55. munutu na 2:0. Gosti su golom Slaviše Stojadinovića u 63. minutu smanjili na 2:1. Bio je to prvi gol koje je Gučevo primilo u ovom prvenstvu, a trener Negovanović smatra da je postignut iz ofsajd pozicije. Svaku neizvesnost otklonio je Milan Aleksić u 85. minutu golom za 3:1. Cvetko Negovanović svoju dobru igru, krunisao je pogotkom u 88. minutu i tako stavio tačku na ovu zanimljivu utakmicu.

Gučevo je prvo sa 19 bodova,  ispred Studenca iz Gornje Koviljače sa 16 bodova, koje u nedelju gostuje Slogi u Koreniti. Hajduk je na trećem  mestu sa 15 bodova.

Sekretar Gučeva Vladimir Cile Popović zadovoljan je igrom i rezultatom svoje ekipe.

"Bila je to borbena, prava takmičarska utakmica, gde je došao do izražaja karakter naše ekipe. Svi zaslužuju čestitke na prikazanoj igri i zalaganju, ali po mojoj oceni istaknutiji od drugih bio je kapiten Vladimir Tomanović koji je postigao gol i nad kojim je napravljen penal", rekao je Popović posle meča.

Gučevo 1929 - Hajduk Ribarice   4:1 (1:0)

Stadion Gučeva, Banja Koviljača. Sudija: Miroslav Matić (Tršić). Pomoćnici: Lazar Todorović (Lozničko Polje) i Bojan Bojanić (Loznica).

Gučevo 1929: Mišić, Pavlović, Gajić, Vlastelica, Matić, Trifunović, Negovanović, Aleksić, Mirković, Tomanović, Lukić. Igrali još: Purtić, Krsmanović, Mitrović.

Hajduk: Isailović, Stojadinović D., Kovačević, Crnogorčević, Živanović, Milinković, Vukosavljević, Spremić, Tešić, Stojadinović S., Pavlović. Igrali još: Tanasić, Milinković, Vasiljević.

Jelav 2 : 2 Mladost (DB)
Luk 4 : 1 Granit
Mladost (G) 0 : 11 Gučevo 1929
TE Gučevo 1 : 1 Sloga
Hajduk 0 : 2 Studenac