Crveno bele slavile i u Loznici

Košarkašice Loznice pretrpele su i drugi poraz u sezoni, pošto su danas na svom parketu poražene od vodeće Crvene zvezde 57:79 (15:21, 12:12, 14:27, 16:19).

U derbiju 5. kola Prve ženske lige Srbije u dvorani Lagator,  Beograđanke su bile bolji rival i zasluženo slavile petu pobedu u prvenstvu.
Crveno-bele su najveću prednost u prvoj četvrtini imale u 8. minutu kada su  imale sedam poena prednosti (17:10). Prednost su povećale na 11 poena u 19 minutu, da bi domaće igračice do isteka poluvremena vezale pet poena i na odmor otišle sa pristojnim minusom od šest poena - 27:33.
Beograđanke su nedostižnu razliku napravile u trećoj četvrtini, kada su serijom od 14:2 u 27. minutu povele sa 50:33. U poslednjoj četvrtini u 35. minutu razlika je dostigla i 30 poena (77:47), da bi Lozničanke boljim finišom ublažile poraz.

U pobedničkoj ekipi sa po 16 poena najefikasnije su bile Mina Đorđević (7 skokova) i Snežana Bogićević (8 skokova), dok je poen manje postigla Ivana Katanić.

U ekipi Loznice jedina dvocifrena je bila Jasmine McRoy sa 17 poena (7 skokova). Vujadinović je dodala 7 poena i 10 skokova, a Cashin je upisala 8 poena i 7 sedam skokova.

Loznica u narednom kolu gostuje Novosadskoj ŽKA, a Crvena zvezda putuje u Suboticu na megdan Spartaku.

Spartak 62 : 80 Šabac
Bor 91 : 75 Vrbas Medela
Partizan 1953 112 : 71 Loznica
Radivoj Korać 72 : 71 Crvena zvezda
021 77 : 62 Novosadska ŽKA
Student 50 : 47 Kraljevo