Još jedna pobeda "Gromova" - Nexe - Steaua 28:23

Večeras u ispunjenoj dvorani Osnovne škole kralja Tomislava Našice, Gomovi su ostvarili petu pobedu u SEHA GAZRPOM ligi protiv ekipe Steaua iz Bukurešta.

U prvom poluvremenu igralo se čvrsto i borbeno te ekipa Nexe-a nije uspevala odmah daslomi protivnika i ima više od dva gola razlike. Nakon velike bitke na poluvreme se otišlo rezultatom 12:11. U nastavku utakmice i dalje se vodila teška borba, ali ekipa Nexe-a ipak uspeva malo po malo povećavati razliku i u desetom minutu drugog poluvremena prvi put je pet golova razlike za Nexe 21:16. Steaua se i dalje opire i uspeva povremeno smanjiti na tri razlike, ali našički Gromovi ne dopuštaju iznenađenje i utakmica završava s pet razlike 28:23.

Ovom pobedom ekipa RK Nexe se učvrstila na trećem mestu SEHA lige te ima 15 bodova kao i ekipe Vardara i PPD Zagreb.

Sledeću utakmicu u SEHA ligi našički Gromovi igraju u Našicama u sredu 31.10. 2018. protiv ekipe Vojvodine.

SEHA GAZPROM liga 6. kolo

RK NEXE – RK STEAUA 28:23 (12:11)

ŠD OŠ kralja Tomislava Našice

Gledaoci: 2170

Sudije: Nenad Nikolić i Dušan Stojković (Srbija)

Delegat: Marjan Nachevski (Makedonija)

RK NEXE:
Šipić 4, Gadža 1, Leban, Eter 4, Zrnić 1, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Car (6 odbrana), Buvinić 4, Radovanović (3 odbrane), Vida 2, Lončar 3, Lavrič, Tomić 1, Celebi 1, Vozab 6
Trener: Hrvoje Horvat

RK STEAUA:
Rapciuga 3, Stavrositu 2, Johannson 4, Becheru, Babasafan (4 odbrane), Fiorea 5, Constantina 2, Vegar 7, Kedzo, Meria (1 odbrana)
Trener: Laufceac Stefan

SEDMERCI: Nexe 5/5 (Vozab 5/5), Steaua 3/3 (Stavrositu 1/1, Florea (2/2)

ISKLJUČENJA: Nexe 8 minuta (Gadža, Mrđenović, Lavrič, Tomić), Steaua 2 minuta (Johannson)