Jagodinke na gostovanju pobedile ekipu Mladosti iz Nove Pazove!

Rukometašice Jagodine su pobedile na otvaranju Superlige iskusnu ekipu Mladosti iz Nove Pazove. U hali „OŠ Sveti Sava” pred nešto više od 150 gledalaca odigran je pravi spektakl. Rukometašice Jagodine koje su prošle godine osvojile titulu prvaka Srbije u ovoj i te kako teškoj utakmici su pobedile 27:24 (13:11). Trener Jagodine je krenuo put Nove Pazove u punom sastavu a ekipi se pridružila i nova igračica Jagodine Tanja Vučković koja je do prošle sezone igrala u Turskom Zagnošporu.

Rukometašice Jagodine su imale veoma teško prvo poluvreme, obzirom da je ovo prva utakmica a prošle sezone je odigrano prvo kolo isto protiv ekipe Mladosti gde je Jagodina jedva izvukla bod. Mučile su se Jagodinke prvih trideset minuta. Utakmica je ušla u egal već u desetom minutu i igralo se “gol za gol”. A golovima Dunje Orlović i Kojčić Milice Mladost završava prvo poluvreme rezultatom 13:11.

Jagodinke se bude u drugom poluvremenu i utakmicu pri rezultatom 14:14 vraća na nulu sjajna Jelena Gojković. Prvo vođstvo posle 5. minuta Jagodinke su stekle u 41. minutu golom Ivane Mitrović koja je ovoga puta bila precizna 12 puta. Domaće rukometašice su pokušavale da preokrenu rezultat ali to nije išlo za rukom jer su Jagodinke ozbiljno shvatile ovo drugo poluvreme i sjajnom odbranom pobedile domaćina iz Nove Pazove. U domaćem sastavu najefikasnija je bila Milica Kojčić sa 9 pogodaka a sa 5 pratila je kapiten ekipe Leposava Glušica. U gostujućem sastavu, kao što je rečeno, Ivana Mitrović je bila i te kako raspoložena za postizanje golova i došla do brojke 12 a sa 4 pogodaka pratile su je levoruka Jovana Bogojević i sjajan bek Jelena Gojković.

Rukometašice Jagodine sledeće kolo dočekuju Junior gde trener Dragan Markov očekuje još 2 boda dok ekipa Mladosti putuje za Niš gde će odmeriti snage sa Niškom Naisom.