Prijateljski meč: Rad – Voždovac 2:3

U pauzi prvenstva, Zmajevi su odigrali prijateljski meč protiv ekipe Rada. Odlična provera za izabranike Branka Vojino, ali i dobar epilo, jer je Superligaš sa Banjice savladan rezultatom 3:2. Od starta meča Zmajevi su pokazali da su rešeni da pobede u ovom meču. Izigrali su fudbaleri Voždovca celu odbranu Rada i nakon asistencije Jevtića već u devetom minutu, strelac je bio Luković za vođstvo Voždovca.

Samo par minuta kasnije Luka Milunović se našao u ulozi asistenta, ali nakon udarca Duronjića glavom lopta odlazi pored gola. U 29. minutu, opet isti tandem na sceni. Milunović je napravio višak ne levoj strani, uposlio Duronjića koji je uspeo da šutira sa ivice kaznenog prostora, ali lopta završava rukama domaćeg golmana. Ipak samo minut kasnije, Rad dolazi do izjednačenja. Živković je strelac.

Radovanje domaćina nije trajalo ni par minuta. Igrao se trideset i drugi minut, kada je Petrović doneo novo vođstvo Voždovcu. Prelepa akcija Zmajeva u kojoj je učestvovao ceo napad. Krenulo je od Pavlovića i Lukovića, na kraju je Vetić ponovo asistent, a egzekutor Petrović. U 35. minutu Ćirković je lepo probio po desnoj strani, odlično centrirao, Jevtić ovaj put bio u prilici, ali Rad je imao sreće.

Na poluvremenu, oba trenera su napravili kompletne izmene, ali kvalitet nije opao i stvarale su se prilike pred oba gola. Rad je imao veliku šansu za novi rezultatski egal. U 75. minutu dosuđen je jedanaesterac za domaćina, ali je Ilić uspeo da odbrani šut Petrovića. U 80. minutu Voždovac otklanja sve dileme oko pobednika. Mašović se našao pred golom domaćih i rutinski zatresao mrežu za 3:1. Domaćin je došao do još jednog gola u poslednjem minutu meča. Još jednom je glavni sudija pokazao na najstrožu kaznu, a strelac je bio Trifunović.

VOŽDOVAC: ILIĆ, ĆIRKOVIĆ, JOVANOVIĆ, MIKIĆ, VELIČKOVIĆ, PETROVIĆ, PAVLOVIĆ, MILUNOVIĆ, LUKOVIĆ, DURONjIĆ, JEFTIĆ. IGRALI SU JOŠ: KARADžIĆ, MIHAJLOV, OSTOJIĆ, BLAGOJEVIĆ, ZLIĆIĆ, MILUTINOVIĆ, PURTIĆ, MAŠOVIĆ, ZLATKOVIĆ.

RAD: MARKOVIĆ, ŠIPČIĆ, PERENDIJA, ZE MARKOS, BAINOVIĆ, MARINKOVIĆ, ŽIVKOVIĆ, MLADENOVIĆ, KASALICA I MIHAJLOVIĆ.