Ustanici "preskočili" Bare

Fudbaleri Prvog srpskog ustanka ostvarili su prvu pobedu ove sezone, pošto su u okviru 3. kola Šumadijske okružne lige savladali ekipu Bara iz istoimenog mesta rezultatom 5:2. Treba reći da su gosti utakmicu počeli sa 10 igrača Jorgić zakasnio, pa zaigrao od 17. minuta i vrlo hrabro i dostojanstveno odigrali do kraja susreta. Međutim, to ne umanjuje zasluženu pobedu domaćih, koji su ofanzivnom i dopadljivom igrom obradovali svoje pristalice.

Goleadu u Orašcu otvorio je Nikolić, koji je vrlo preciznim udarcem sa 20-ak metara  u 2. minutu savladao golmana Memarovića. Da prednost gostiju ne traje dugo pobrinuo se Adamović, koji je sa dva gola 12. i 24.minut doneo preokret. Do kraj prvog dela domaći su preko Mijića  u 19. i Arsenijevića u 28. minutu uvećali prednost i praktično rešili pitanje pobednika.

Drugo poluvreme donelo je nešto manje uzbuđenja. Gosti su preko Trifunovića iz kaznenog udarca stigli do drugog gola u 62. minutu. Tri minuta kasnije, Mijić je svojim drugim golom stavio tačku na ovu zanimljivu i korektnu utakmicu.

U ostalim duelima 3.kola postignuti su manje-više očekivani rezultati. Sloga je na svom terenu u Batočini bila sigurna protiv Plaskovca (4:1). Ubedljivu pobedu na svom terenu ostvarila je Mladost u duelu sa Borcem (5:0). Važan trijumf u gostima ostarila je Trnava protiv Mladog Rudara (2:4), kao i ekipa Banje koja se radovala u Natalincima (0:2). Značajne bodove ostvarila je i ekipa Junkovca u delu sa Omladincem (3:2). Pobednika nije bilo u Belosavcima gde je gostovala Lokomotiva (1:1) i u Žirovnici u kojoj je ekipa Vinče ostala neporažena (2:2).

Četvrto kolo, koje je na programu u nedelju 9.septembar od 16 sati donosi nekoliko zanimljivih (nadamo se i kvalitetnih) duela. Lider na tabeli Sloga iz Batočine pokušaće da zadrži maksimalan učinak na teškom gostovanju u Barama. Lokomotiva će pred svojim navijačima tražiti prvu pobedu protiv ekipe Plaskovca. U ostalim susretima, Vinča dočekuje ustanike iz Orašca, a Trnava ŽSK iz Žirovnice. Banja će ugostiti Mladost iz Saranova, dok će Mladi rudar gostovati Borcu u Pajsijeviću. Šumadinac odlazi u Donju Raču na megdan Omladincu, a u još jednom derbiju kola snage će u Belosavcima odmeriti BSK i Junkovac.

BSK 1 : 1 Lokomotiva
Junkovac 3 : 2 Omladinac
Šumadinac (N) 0 : 2 Banja
Mladost MG 5 : 0 Borac
Mladi rudar 1954 2 : 4 Trnava
ŽSK 2 : 2 Vinča
Sloga Bat 1924 4 : 1 Plaskovac