Nišlije putuju u Luksemburg sa +3!

Rukometaši Železničara ostvarili su prvu takmičarsku pobedu u novoj sezoni, ali tri gola razlike protiv Kaerjenga iz Luksemburga (30:27) ne garantuju miran put na revanš prvog kola kvalifikacija za EHF kup, 9. septembra u Bašaražu.

Nišlije imaju za čime da žale, jer su u finišu prvog poluvremena imale devet golova prednosti (19:10), posle sasvim solidne, smislene i borbene igre u prvoj polovini meča. Međutim, u nastavku su prikazali potpuno drugo lice, gosti su, predvođeni iskusnim srpskim internacionalcem Zoranom Radojevićem, koji je svih svojih sedam golova postigao u drugom poluvremenu i odličnim Ožerom na golu, nastavak meča otvorili serijom 5:1, a već do 43. minuta potpuno istopili minus (21:20). Nizale su se greške domaćih rukometaša kao na traci, trener Vujović je pokušao da reaguje tajm-autima i izmenama. Golovima Spasića i Ćeranića „Želja“ stiče četiri gola viška (27:23), Luksemburžani se ponovo primičuna jedan gol zaostatka, a Kljajić je sa bekovske pozicije postavio konačnih 30:27.

PRVO KOLO KVALIFIKACIJA ZA EHF KUP: ŽELEZNIČAR-KAERJENG 30:27 (19:12)

Niš, 1. septembra. Hala Čair. Gledalaca: 600. Sudije: Milan Hajek i Karel Mačo (Češka). Sedmerci: Železničar 5(3), Kaerjeng 4(4). Isključenja: Železničar 6, Kaerjeng 10 minuta.

ŽELEZNIČAR: Mihaljević (2 odbrane), Lazić (7 odbrana), Janković 2, Milovanović, Potkonjak, Sretenović 3, Mađar, Spasić 9(3), Savić 3, Babić 1, Jevtić 1, Ćeranić 3, Kljajić 1, Banduka 3, Knežević 3, Pavlović.

KAERJENG: Ožer (11 odbrana, 2 sedmerca), Mihels, Temelkov 3(1), Trivić 2, Nikoleti, Radojević 7(3), Volpi 3, Kosanti, Janopulos, Rahim 2, Molitor 2, Šreder 1, Veidig 1, Evald 3, Humel 3, Gras.

Semafor: 3:1(3), 5:4(9), 11:5(18), 19:10(29), 19:15(36), 21:20(43), 27:23(50), 28:27(57).