Zona Jug: Jedinstvo (P) – Vlasina 1:2

Oslabljena, mlada ekipa Jedinstva, bez najboljeg igrača i strelca Nikole Djordjevića,  propustila je priliku da savlada favorita iz Vlasotinca.

Domaći su u svemu punih 60 minuta bili bolji tim od Vlasotinčana! Bio je to pravi fudbalski čas. Domaći su igrali brzo, pas igra je često “prolazila” i dovodili goste do očajanja. Verovali ili ne, fudbaleri Jedinstva mogli su u prvom poluvremenu da vode sa 3-4 gola razlike. Izlazili su pred golmana sa četiri igrača i samo jednim gostujućim fudbalerom, poropustili prilike iz pozicija iz kojih je bilo teško promašiti i omogućili odličnom golmanu  Goranu Stojanoviću da bude najbolji igrač utakmice.

U 60. minutu, pošto je pre toga propustio da svira čist penal za Jedinstvo,  sudija Nikola Ničić iz Vranja je kompezirao i sumnjiv start  Miloševića,okarakterisao prekršajem i pokazao na 11 metara. Domaći su tako, umesto da potvrde pobedu, tek u 60. minutu došli u vodjstvo golom Miloša Pejčića sa penala.

Da li su domaći bili zadovoljni,  vodjstvom, posle promašenih prilika, tek, nepotrebno su se vratili na svoju polovinu i dozvolili Vlasotinčanima  da se “probude” u poslednjih 20 minuta. Čini se da je u tom periodu ponestalo i snage fudbalerima Jedinstva, medju kojima ima igrača koji su “izašli iz treće smene”!

U 68. minutu  najbolji fudbaler gostiju Aleksandar Stanković iz slobodnog udarca iznenadio je  golmana Djordjevića, mada je i odbrana mogla bolje da reaguje i izjednačio na 1:1.

Najbolji strelac Vlasotinčana, Nemanja Djokić, koji zbog zubobolje nije mogao da igra od starta, ušao je pred kraj meča i u 88. minutu znalački iz okreta poslao loptu pod prečku!

Trener Bojan Panajotović rekao je posle utakmice da je njegov tim igrao bez golgetera Nikole Djordjevića, što je bio veliki hendikep, ali i pored toga, zaslužio je pobedu:

Tako je fudbal još jednom pokazao da je ,,surova,, igra, ali i da je igra u kojoj mora da se bori do poslednjeg minuta. Mnogohvaljeni Vlasotinčani “ni krivi ni dužni”, potpuno nadigrani, odneli su iz Pirota ceo plen!

U fudbalu često ne pobedjuje bolji, već snalažljiviji!

Zona Jug: Jedinstvo – Vlasina  1:2  ( 0:0)

Jedinstvo: Djordjević, Petković, Lilić, Pejčić, Lazar Filipović, Bošković (N.Manić), Mišić, Krstić,  Luka Filipović, Pešić, Jovanović (Kovač). Rezerve:  Pejić, Milojević, Stamenković, Kovač, Jocić, Mančić, Manić.

Strelci: Pejčić iz penala  u 60. minutu 1:0,  Stanković  68. minut 1:1,  Djokić  88. minut 1:2.  Crveni karton: Ilić Vlasina u 86. minutu – drugi žuti.