Prijateljska utakmica: Inđija - Sloboda 3:0

Duel dva prvoligaša na terenu SC FSS je otvoren sa ranim golom Inđije. Već u 5. minutu je bilo 1: 0. Brza akcija domaćina, a u završnici Lukić iskosa sa leve strane lepo pronalazi Stoiljkovića koji je usamljen na petercu i nije mu bilo teško da matira golmana Slobode.

Inđija – Sloboda detalj, foto: sportin.biz

I pre postignutog gola Inđija je imala jednu lepu priliku koja je praktično i najavila vođstvo. U nastavku je postojao samo jedan tim na terenu, Inđija. Zeleno beli dupliraju prednost u 18. minutu. Sada je Lukić posle dobre akcije kolega u timu udarcem po travi matirao riivalskog golmana za 2: 0.

Lako je u nastavku, tačnije u 30. minutu mogao da padne još jedan gol u mreži Užičana. Sve je krenulo od plejmejkera u domaćem timu Janjića. Ovaj igrač je sjajno izbacio u dubinu polja Slobode, Ivančevića, dug trk ovog igrača, sjajna lopta u samo srce kaznenog prostora, ali je strelac prvog gola Stoiljković nedovoljno odlučan i odbrana uspeva nekako da spase svoj gol.

3:0 je bilo u 40. minutu. Opet je strelac bio raspoloženi Lukić. Ponovo je Janjić pokrenuo akciju svog tima, lopta stiže do Ivančevića, koji lepo vraća loptu ka Lukiću, a ovaj opet šutem po travi vara gomana gostiju. U tom prvom poluvremenu ni jedna akcija Užičana ka golmanu Prekoviću.

Nastavak donosi znatno bolje izdanje Slobode. Brojne izmene daju kakav takav izgled igri. Ostaje dilema da li je Inđija spustila ritam igre ili je Sloboda ipak stigla do daha. U takvim okolnostima Mihajlović je u prilici da dva puta ozbiljnije pripreti Prekoviću. Prvo u 52′, a potom i u 54′. I to je bilo praktično sve od Užičana iako je bilo vidno da je Salis uneo potrebnu dinamiku u igri svog tima.

Inđija se u nastavku opet razigrala pa su viđeni lepi potezi Ivančevića u 53′, 66′ i 75′ te Kikovića u 80′. Ipak nije bilo golova i u Inđiji sigurno mogu biti zadovoljni učinjenim na ovom meču, a gostujućem treneru Milanu Bosancu ostaju još velike dileme kako povezati sastav nekadašnjeg superligaša.

Stara Pazova. SC FSS. gledalaca oko 50. Sudija: Nikola Džombić iz Stare pazove, pomoćnice: Svetlana Milić iz Rume i Ljubica Čubrilo iz Inđije. Strelci: Stoiljković 5′, Lukić 18′ i 40′ – Inđija.

Inđija: Preković (Oparnica 85′), Anđelković, Smiljanić, Ciger, Ilić, Janjić, Bosančić (Banjac 80′), Mitić (Kiković 75′), Ivančević, Stoiljković, Lukić. Trener: Srđan Blagojević.
Sloboda: Minić, Andrić, Barbosa, Tamindžić, Krneta, Bosanac, Filipović, Ilić, Mihajlović, Tomović, Okorić. Igrali su još: Stanimirović, Starčević, Jovanović, Knežević, Lazović, Salis, Simon, Kadiri. Trener: Milan Bosanac.