Novi prvoligaš sa Tise zasluženo do pobede protiv Radničkog

U okviru priprema FK Radnički je odigrao meč protiv novog prvoligaša Bečeja i u dosta zanimljivom meču izabranici Branka Savića su zasluženo pobedili rezultatom 3:0. Strelci na meču bili su Kovačević u 36 i 68 i Rahić u 52 minutu.

Dosta zanimljiva, brza, na momente i agresivna igra srpskoligaša sa Begeja i novog člana prvoligaškog diviziona sa Tise. Sat vremena pre meča, kiša je lila kao iz kabla, ali to nije smetalo igračima da meč odigraju brzo i, za ovaj pripremni period, kvalitetno. Gosti su bili agresivniji, brži i, očito je, spremniji, i u petom minutu šut Rahića, sa 20 metara, završio je blizu okvira.

Bečejci su u prvih pola sata, šutirali u više navrata i iz izglednih pozicija. Grujićev volej bio je neprecizan, potom je, u dva pokušaja, Kovačević mogao da donese vođstvo, ali je golgeter Bečejaca bio neprecizan. U 23 minutu, novajlija Bečejaca, Stefan Cvijić, opalio je iskosa i šut je završio pored stative. Prvoligaš je došao do prednosti u 36 minutu. Cvijić je, pasom kroz sredinu, spojio golgetera Mladena Kovačevića, sa golom, obišao je golmana Djurića i krunisao za vodjstvo. Mogli su domaći da poravnaju, Milivojev je imao priliku na asistenciju Radosavlejvića, ali je promašio.

U nastavku meča brzopotezno Bečejci su udvostručili prednost. Nemanja Lazić je uputio loptu ka Kovačeviću, ovaj prosledio do Rahića, koji je, sa 15 metara, pogodio suprotni ugao i udvostručio prednost. Mogao je Milivojev da pogodi mrežu gostiju, ali je Radović odlično intervenisao, da bi Kovačević, u 68 minuutu, stavio tačku na zanimljiv meč. Iz kaznengo prostora, iskosa, zakucao je loptu pod prečku, za zaslužen tirjumf gostiju.

FK RADNIČKI: Djurić, Milin, Runjevac, Bjelica, Kiš, Zakić, Radosavljević, Malek, Krstinić, Matić, Milivojev. Igrali su još: Vasić, A. Petrov, Šemić, Kujundžić, Bojanić, V. Petrov, Blažić, Rankov, Aćimov, Vuković – Lisičić, Kondić.

BEČEJ 1918: Radović, Vorgučin, Stanojev, Radić, Sekulić, Tomčić, Grujić, Rahić, Dražić, Cvijić, Kovačević. Igrali su još: Lazić i Mandić.