Vojvodina nadjačala crno-bele na Banjici: Milan Jovanović najbolji na meču

Rukometaši Vojvodine slavili su pobedu u 5. kolu plej-ofa nad Partizanom i ostali u trci za šampionsku titulu. Pobeda je došla nešto teže od očekivanog, ali su crveno-beli sve rešili u poslednjem minutu utkmice.

Iako je u poslednjih pet minuta ušao s blagim zaostatkom, to nije smetalo aktuelnom šampionu koji se vratio preko Vučkovića i Stankovića poveo 24:22. Milenković je ubrzo izjednačio, ali je Jovanović ponovo doveo Novosađane u prednost. U poslednjem minutu je Voša došla ponovo do gola viška, a posle Maksićevog tajm-auta njegova ekipa se nije najbolje snašla po su Novosađani šutirali na prazan gol i zapečatili vrednu pobedu.

Partizan – Vojvodina 25:27 (12:14)

BEOGRAD: Hala  USC “Banjica”, gledalaca: 300, sudije: Mošorinski (Zrenjanin), Panyić (Novi Sad). Sedmerci: Partizan 1(1), Vojvodina 2(2). Isključenja: Partizan 10, Vojvodina 14 minuta.

PARTIZAN: Nedeljković 1, Minić, Stevanović 4, Živković 7, Butulija 4, Mikić, Radovanović 4, Đuričić, Milenković 3, Trnavac, Milosavljev, Grubić, Pižurica, Pavlović, Maksić 2, Jokić.

VOJVODINA: Verkić, Nadoveza, Milašević 1, Perović, Stanković 6, Čagalj, Jovanović 6, Bojanić, Grozdanić 5, Trifković 2, Ratković, Nikolić 1, Stojanović 2, Vučković 3, Rasović, Simović 1.