Fudbaleri Radničkog pobedili Temnić i osigurali opstanak u Prvoj ligi Srbije

Današnjom pobedom nad Temnićem 1924 rezultatom 4:2 (1:0), fudbaleri Radničkog 1923 osigurali su opstanak u Prvoj ligi Srbije četiri kola pre kraja takmičenja. Na „Čika Dači“ je viđena jedna veoma sadržajna utakmica, začinjena sa čak šest golova, uz po jedan dosuđeni jedanaesterac na obe strane.

Od samog početka bilo je evidentno da je kvalitet na strani kragujevačkog prvoligaša, koji je imao terensku incijativu maltene tokom čitavog prvog poluvremena, ali nikako nije uspevao da je pretoči u pogodak. Nedostajalo je koncentracije u završici, a u par navrata gosti su imali i sreće.

Tako je u 6. minutu Fortuna pogledala Varvarince, kada je nakon iznenadnog udarca Bojana Miljuša lopta očešala prečku. Zapretio je potom i štoper Kragujevčana Milan Ilić udarcem glavom nakon ubačene lopte Aleksandra Varjačića, a nešto kasnije na sličan način je i Predrag Luka pokušao da savlada Lazara Raičevića.

U 31. minutu Radovanovićeva loša reakcija na ubačenu loptu Varjačića umalo je skupo koštala goste, međutim, udarac Igora Vićentijevića izblokiran je u poslednjem trenutku.

Pet minuta kasnije Vidović je oduzeo loptu na sredini terena, proigrao Varjačića, koji je uleteo u kazneni prostor, gde je oboren od strane Miloša Tintora, nekadašnjeg štopera Radničkog 1923, tako da je sudija Manojlović opravdano pokazao na belu tačku i pored protesta Varvarinaca. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nenad Đurđević, koji je tako došao do svog šestog pogotka u sezoni.

Đurđević vara Jokića sa bele tačke

Na pauzu se dakle otišlo sa zasluženim vođstvom Kragujevčana, da bi nastavak susreta doneo pravu goleadu.

Gosti su zaigrali znatno angažovanije, pa su već u 49. minutu opasno zapretili posle soloprodora i neugodnog udarca Zorana Marušića, koji je Lazar Raičević krajnjim naporom uspeo da skrene u korner.

Možda ključni detalj susreta dogodio se u 53. minutu. Marušić je u kaznenom prostoru Radničkog oduzeo loptu Varjačiću, a zatim uposlio usamljenog Maksvela, koji sa dva metra promašuje prazan gol. Zaista, situacija za rubriku „Verovali ili ne“ i definitivno kandidat za promašaj sezone u srpskom fudbalu.

Kako to obično biva, kazna je stigla samo tri minuta kasnije. Odbijenu loptu posle kornera i gužve u kaznenom prostoru gostiju sačekao je na drugoj stativi Lazar Petrović i duplirao prednost Radničkog – 2:0.

Đurđević u duelu sa fudbalerima Temnića

Drugi gol kao da je malo „uljuljkao“ fudbalere domaćeg tima, koji su u 62. minutu dozvolili agilnom Predragu Luki, nekadašnjem igraču Rada i Partizana, da se posle pravog „slaloma“ ušeta u kazneni prostor, gde ga je nepropisno zaustavio Milan Ilić. Iskusni Igor Pavlović bio je precizan sa bele tačke, poslavši loptu u jedan, a Raičevića u drugi ugao.

U 66. minutu trener Kovačević izveo je iz igre Igora Vićentijevića i umesto njega uveo Jovana Lukića, što se pokazalo kao pun pogodak šefa struke kragujevačkog prvoligaša. Upravo je Lukić u 68. minutu postigao sjajan pogodak udarcem sa preko dvadeset metara i ponovo vratio Kragujevčanima prednost od dva gola.

Na sličan način mladi fudbaler pokušao je da matira golmana Temnića Petra Jokića i dva minuta kasnije, ali ovoga puta nije bio precizan.

Međutim, u 73. minutu još jedan trenutak opuštenosti odbrane Radničkog koristi Marušić, koji se sa par lepih driblinga oslobodio svojih čuvara, a onda poslužio Luku kao „na tacni“ za 3:2.

Samo dva minuta kasnije stigao je odgovor sa druge strane. Varjačić je kao metak prošao po desnoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor Varvarinaca, gde ju je Đurđević lepo odložio za Lukića, koji postiže svoj drugi gol na utakmici, ukupno četvrti za domaći tim, čime je definitivno rešeno pitanje pobednika ovog veoma zanimljivog susreta.

Posle današnje pobede na „Čika Dači“ razumljiva je bila radost na licima igrača, navijača, ali i u stručnom štabu, posebno kada je u pitanju trener Slaviša Kovačević.

Ovo je za mene, a verujem i za sve igrače i ljude u klubu, veoma važna pobeda. Do sada smo odigrali evo 26 utakmica pod pritiskom moranja pobede. Sada u ova preostala četiri kola možemo da odigramo mirnije i pokažemo pravu vrednost i kvalitet kojim raspolaže ova mlada ekipa.

Ovom pobedom smo ostvarili svoj cilj oko opstanka u ligi i oslobodili se pritiska, pa nam ostaje novo dokazivanje već u petak, u Pirotu, a potom nam dolazi Proleter, pa idemo Bežaniji i na kraju dočekujemo Dinamo iz Vranja. Pružićemo šansu i igračima koji su do sada manje igrali ili nisu nastupali.

Čestitam igračima, ali i navijačima i ljudima iz kluba koji su nas i pored toliko problema podržali u nastojanju da ostvarimo svoj cilj – rekao je za KG sport.info Kovačević.

RADNIČKI 1923 – TEMNIĆ 1924  4:2 (1:0)
Stadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 500. Sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac). Pomoćnici: Vladimir Đuričić (Leskovac), Dejan Dimitrijević (Vranje). Strelci: Đurđević u 38. (jedanaesterac), Petrović u 57., Lukić u 68. i 75. minutu za Radnički 1923, a Pavlović u 62. (jedanaesterac) i Luka u 73. minutu za Temnić 1924. Žuti karton: Petrović (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923: Raičević, Marković (od 78. Matejević), Dragačević, M. Ilić, Petrović, Miljuš, Aleksijević (od 52. Maksimović), Vidović, Vićentijević (od 66. Lukić), Varjačić, Đurđević.

TEMNIĆ 1924: Jokić, Tintor, Žerjav, Radovanović, Marušić, Stanojević (od 76. Krunić), Ristić, Maksvel (od 72. Petković), Pavlović, Đakovac (od 85. Čang Vu), Luka.

Radnički 1923 je pobedom u ovom susretu došao do brojke od 36 osvojenih bodova, čak 11 više u odnosu na Temnić, koji je prvi ispod crte, pa je tako kragujevački prvoligaš četiri kola pre kraja takmičenja osigurao opstanak u Prvoj ligi Srbije.