Polimlje krupnim koracima gazi prema Srpskoj ligi

Posle pobede nad ekipom Sevojna i nerešenog rezultata Drine na svom terenu, fudbaleri Polimlja izbili su na lidersku poziciju nakon 19 odigranih kola u Zoni Drina. Tim iz Prijepolja, kao što se i očekivalo u nedelju popodne upisao je novu pobedu, ukupno 14 u sezoni, protiv nejakog Sevojna 5:2 (3:2), strelci su bili Denis Oparnica 8 i 20, Dejan Tasić 43, Đorđe Kovačević 58 i Emir Hamzić u 72 minutu susreta za pobednika, dok su sa druge strane pogađali Mladen Petronijević 30 i Dragan Vranjevac u 37. minutu. Sada, nakon neočekivanog kiksa na svom terenu Drine i mršavog remija bez golova protiv Sloge iz Bajine Bašte, Polimlje je prvo i ima 44 boda, jedan više od prvih pratilaca drugoplasirane Sloge iz Sjenice i treće Drine.

19. kolo Zone Drina FK Polimlje – FK Sevojno 5:2 (3:2), foto: ppmedia.rs

Krenuli su domaći igrači kao što se i očekivalo od samog starta meča silovito i sa atacima ka golu koji je čuvao Krća. Takva igra vrlo brzo dala je rezultat, pa je sa dva gola Oparnica doneo opipljivu prednost svom timu posle svega 20 minuta igre. Međutim, gosti iz Sevojna se nisu predavali dve greške u odbrani Polimlja znalački su iskoristili Petronijević i Vranjevac i doneli poravnanje unevši nemir i zebnju među nekoliko stotina gledalaca domaćih na suncem okupanom gradskom stadionu. Ipak, taj nemir ostao je samo na tribinama jer su igrači Polimlja videvši da je vrag odneo šalu, zbili redove i u samom smiraju prvog dela igre posle solo akcije Tasića ponovo stigli do prednosti. U drugom poluvremenu domaći igrači nastavili su sa napadima, pa je posle akcije rezervista Šiljka i Kovačevića prednost poslala opipljivija, da bi na kraju reviju golova zatvorio Hamić odličnim udarcem iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara za konačnih 5:2 i preuzimanje prvog mesta na tabeli.

U idućem kolu Polimlje očekuje nezgodno gostovanje „davljeniku“ u ligi Ribnici iz Mionice, dok će njegovi pratioci Sloga i Drina takođe svoje mečeve igrati u gostima, lakši posao trebalo bi da imaju fudbaleri Sloge koji igraju sa poslednjeplasiranim Sovljakom, dok će Drina putovati u Lešnicu na megdan Borcu.