Spartak pobedom okonča oregularni deo

Fudbaleri Spartaka pobedom su okončali regularni deo prvenstva i sa petog mesta dočekuju plej of. Subotičani su iskoristili svoje šanse i već nakon 24 minuta imali prednost od dva gola. U finišu prvog dela Radnik je smanjio na 2:1 da bi konačan rezultat postavio Čečarić početkom drugog poluvremena.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti preko Đorđevića, međutim golman Ostojić je bio na visini zadatka. Spartak je odgovorio golom iz brze akcije u 9. minutu, Đuričin je pobegao po levoj strani uposlio Savkovića koji je sa oko 14 metara savladao golmana Vasiljevića. Petnaest minuta kasnije subotičani su duplirali vodstvo, sada se u ulozi asistenta našao Savković koji je uposlio Đuričina a ovaj preciznim šutem donosi prednost od 2:0. Par minuta kasnijej Savković je mogao do svog drugog gola, ali njegov šut završava iznad prečke gola Radnika. Gosti su polako preuzimali inicijativu i do kraja poluvremena uspeli da smanje prednost Spartaka. Izveli su gosti iz Surdulice korner u 34. minutu lopta je na drugu stativu došla do Pavlovića koji glavom smanjuje na 2:1.

Spartak je vrlo brzo rešio pitanje pobednika. Igrao se 56. minut, danas raspoloženi Savković prošao je po levoj strani uposlio Čečarića koji loptu od stative šalje u mrežu za konačnih 3:1. Gosti su uzvratili u 71 minutu kada je šut Čubrila zaustavio golman Ostojić. Par minuta kasnije Čečarić je dobro izveo slobodan udarac sa oko 18 metara ali golman Vasiljević uspešno je sačuvao svoj gol. Dieng je u finišu susreta kreirao nekoliko napada subotičana, međutim golova više nije bilo.

Plej of počinje sledećeg vikenda 14. i 15. aprila kada će subotičani ugostiti ekipu Voždovca.

Spartak Ždrepčeva Krv – Radnik 3:1 (2:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca oko 200. Sudija: Lukić Lazar. Strelci: 1:0 Savković u 9. min, 2:0 Đuričin u 24. min, 2:1 Pavlović u 34. min 3:1 Čečarić u 56. min

Spartak: Ostojić, Stojković (73. Dunđerski), Ćalasan, Kerkez, Vukčević, Šimura, Jočić (46. Glavčić), Čečarić, Đuričin, Savković, Nikolić (46. Dieng).

Radnik: Vasiljević , Tanasin, Ivanović, Pavlović, Čubrilo, Mitošević, Žakula (69. Pejčić), Keremeh, Đorđević (73. Stefanović), Radović (69. Purović), Zlatanović.