Naisa u osmini finala evropskog Kupa
Nije bilo preterano drame u dvomeču Naise i izraelskog Makabija, s obzirom na to da su Nišlijke od samog početka pokazale ko je “gazda” u hali “Čair”. I druga pobeda bila je sigurna – domaće su slavile sa 25:20 i tako omogućile sebi da prezime u Evropi, pošto su se plasirale u osminu finala Čelendž kupa.
Ukupni rezultat dvomeča bio je 53:43; foto: Vanja Keser

Ponovo su rukometašice Naise bile sigurne od samog početka, ali su ih nakon petnaestak minuta igre mini-serijom protivnice stigle i izjednačile. Nakon kratke rezultatske “klackalice”, Nišlijke su se ponovo vratile na svoj nivo i do kraja poluvemena imale čak 5 golova prednosti.

Iako je delovalo kao da su domaće rukometašice već završile posao u šesnaestini finala, to i nije bilo baš tako. Tokom prvih 10 minuta druge deonice protivnice su im se približile na samo jedan gol zaostatka. Ipak, vratile su igračice Naise prednost, te na kraju sigurno trijumfovale.

Kako su u prvoj utakmici Nišlijke takođe slavile, i to sa 28:23, ova pobeda odvela ih je među najboljih 16 u takmičenju, koje su 2008. godine osvojile.

Podsetimo, što se tiče Super lige, Naisa je jesenji deo prvenstva završila sa učinkom od 8 pobeda i tesnim porazom od aktuelnog šampiona države Medicinara. Niške igračice su trenutno na liderskoj pozicji, a da li će tu i ostati, odlučiće duel Bekamenta i Šapčanki, koji je na programu sutra.