"Grebići" u nastavku dodali gas

Komšijski derbi opravdao je očekivanja ljubitelja košarke u gradu na Ibru. Poduže je trajalo ispitivanje snaga, rivali su se smenjivali u vođstvu a prava uzbuđenja usledila su od sedmom minuta. Domaćini su stekli prednost od deset poena (19:9) i tu razliku je održavali do odlaska na "mali odmor". U nastavku i dalje su dominirali puleni trenera Boška Đokića i dvocifrena prednost je trajala do polovine druge četvrtine kada su više od ostalih kod Sloge pokazali Vorkapić, Jovanović i Pavlović. A onda su i Čačani imali svojih pet minuta. Trener Raško Bojić izmenama je čini se zbunio protivnike i poluvreme je završeno sa četiri poena prednosti za Slogu. To kao da je bio vetar u leđa gostujućem timu koji je zaigrao znatno angažovanije

Komšije oduševije brojne poklonike košarke foto: Stole

i već u 24. minutu stekli prednost od pet poena (42:47). U tim trenucima u timu Borca blistao je do skoko igrač Sloge centar Aleksandar Todorović. Proradili su i snajperisti Radonjić i Đoković i spasa za domaćine nije bilo. Na kraju zaslužen trijumf tima sa Morave. Ostaće ovoga puta zabeleženo i fer i korektno ponašanje navijača oba tima. U jednom trenutku zajednički su pozdravljali svaki potez igrača obe ekipe. Lepo nema šta.

SLOGA - BORAC 56:72

(24:17, 16:19, 6>21, 10:15)

KRALjEVO - Nova hala sportova. 800. Sudije: Glišić i Čukalović (Beograd), Pecelj (Novi Sad)

SLOGA: Stamenić 5, Vorkapić 11, Vuksanović, Jovanović 13, Simeunović 7, Bojanić, Pavlović 9, Ilić, Ćirović 8, Peruničić, Gavrilović 4, Stefanović

BORAC: Čarapić 2, Mitrović, Popović 4, Ćirić, Radovanović 6, Radonjić 8, A. Todorović 10, Radović, Mičić 7, Đoković 8, N. Todorović 6, Marinović 7.

OKK Beograd 86 : 74 Mladost Admiral
Napredak Rubin 101 : 77 Spartak
Sloga 56 : 72 Borac
Smederevo 1953 68 : 85 Konstantin
Beovuk 72 74 : 75 Dynamic BG
Metalac 80 : 75 Dunav