Provukoše nam se Novosađani!

Ne znam da li ste bili u prilici da gledate na našem Portalu video prenos, jer su Novosađani baš ,,uboli,, da igraju utakmicu kad i Zvezda! Ko je navijao za Zvezdu i Pirot nije se radovao na kraju.

kk

S obzirom da sam jedno vreme više obraćao pažnju na dogadjaje u Novom Sadu i gledao direktan prenos na našem Portalu, žaljenjem mogu da kažem da je Pirot ,,ispustio,, Novosađane, namučio prvoplasiranu ekipu Vojvodine i od 29. minuta kada su domaći na jedvite jade izjednačili na 49:49, Pirot je vodio i sa 9 koševa razlike sve do 35. minuta kada su domaći ponovo ,,na mišiće,, izjednačili na 62:62.

Krenulo je dobro po naš tim. Razigrani Djonlić i Pirot je imao 7:4  u 3. minutu. Potom se lomilo na jednu i drugu stranu, da bi gosti koševima Filipovića i Rašića u 12. minutu vodili 18:15,  u 15. minutu Djonlić i Borko Djordjevuić su ,,podigli,, na 23:15.

Ko je ovde bio domaćin i prvoplasirani tim!?

U redovima Novosađana strepnja! Prvi deo utakmice bio je pirotski i po rezultatu, 31:28.

A potom ,,furija,,!

U 23. minutu 38:31 za Pirot! Poentiraju Rašić, Filipović, Ristić, zatim i 43:34 za Pirot. Vrag je odneo  šalu!

Pirot je ,,krenuo,, na pobedu i to se osećalo svakog trenutka sve tamo do pomenutog 35. minuta kada su gosti do finiša napravili nekoliko grešaka u napadu i otvorili put Novosađanima da na kraju uz neka slobodna bacanja i faulove, dobiju meč uz velike muke!!! Uostalom, pogledajte i ,,semafor,, i rezultate po četvrtinama.

Markovi momci pokazali su i večeras da su ekipa za gostovanja. Namučili su većinu rivala! Drugoplasirani  Kragujevčani jedini poraz kući doživeli su od Pirota!!!  Eto večeras umalo da se ,,oklizne,, i Vojvodina.  ,,Provukoše,, nam se Novosađani!

Sve čestitke momcima za igru u većem delu meča. Više smirenosti i još po nečeg imali su domaći u periodu kada se meč ,,lomio,,! Prelomili su onako kako se i očekivalio. Ruku na srce. Ovako ,,tesno,, sigurno nisu očekivali!!!

Zbog muke po Novosađane, zbog borbene i kvalitetne igre, sve čestitke Marku i njegovim momcima!!!

Bilo je dostojanstveno, hrabro i muški! Poraz blizak pobedi!

Druga liga Srbije

9. kolo

Novi Sad  Vojvodina – Pirot  77:72 (15:14, 13:17, 21:25, 28:16)

Pirot: Ristić 2 (2:2), Đonlić 19 (5:5) 2 tr. ind.23, D. Đorđević, Filipović 15 (5:3) 2 tr. , Jovanović, Radulović, Rašić 15 (7:7), Pendić 4, B. Đorđević 6, Manojlović, Matović 4 (2:2), Stojanović 7 (2:2)  1 tr.

Šut za 2 poena:          34 : 18   53 %

Šut za 3 poena:          22 : 5   23  %

Slobodna bacanja:    25 :21   84%

Semafor: 5. min. 10:9, 10. min. 15:14, 15. min. 15:23, 20. min. 28:31, 25. min. 36:43, 30. min. 49:56, 35. min. 64:62; 40. min. 77:72