Vatrometom golova proslavljen plasman u viši rang

Fenomenalan meč je odigran u Vreocima. Nakon blede partije u prvom meču baraža i poraza od 2:0 Turbina je počela hrabro, vodila 3:1 na poluvremenu i delovalo je da će uspeti da naprave podvig. Ali krenimo redom, početak meča pripao je gostima kad je nakon centaršuta Nikolića sa leve strane Radović doneo prednost gostima. Od tog trenutka kreću naleti Turbine. Prvo su šutem kapitena Beljića od preko 20 metara uspeli da izjednače rezultat, a potom da se golovima Mitrovića i Latkovića nadju na korak od opstanka u ligi. Dva minuta pre kraja polvremena dosudjen je jedanaesterac kojim su imali priliku da dotuku grogiranog protivnka. Medjutim šut kapitena Beljića završio je daleko iznad prečke Roksićevog gola.

Izgleda da je promašen penal bio prekretnica celog susreta, cele sezone. Nakon pauze postojao je samo jedan tim, "hemičari" su ljubiteljima fudbala pružili 45 minuta za pamćenje. Pravu goleadu započeo je Obradović iz jedanaesterca, nastavili su Nikolić dva puta i rezervista Leko. Nemoć igrača u plavim dresovima da se suprotstavi naletima Iskre najbolje je demonstrirao Fogl, promašenim jedanaestercem u 88. minutu. Inače Turbina je bila lišena usluga trenera Jovice Milikića koji je dan pre meča podneo ostavku, kao i na sve funkcije u FS Beograda. Razlog su dešavanja na na meču poslednjeg kola prvenstva, kad je Milikić ošamario svog igrača.

Turbina - Iskra 3:5, posle dugog niza godina u Bariču će se igrati srpskoligaški fudbal.