Košarkašice Proletera pobedile Srbobran u Novom Sadu

U okviru 10. kola Druge lige Srbije – Sever grupa A, u subotu u Maloj Sali SPENS-a, košarkašice Proletera savladale su ekipu Srbobrana i na taj način se revanširale za poraz u prvom delu sezone. U izuzetno zanimljivom meču punom preokreta presudila je bolja koncentracija Novosađanki u poslednjim minutima meča, a konačan rezultat bio je 66 – 63 za Proleter.

Gošće iz Srbobrana su bolje otvorile meč i vodile celim tokom prvog poluvremena, uvećavajući prednost do plus 11 poena koliko je bilo na poluvremenu. U trećoj četvrtini nastaje pad u igri Srbobrana, što je ekipa Proletera iskoristila, i uhvatila priključak, te se u poslednju četvrtinu ušlo sa 1 poenom prednosti za gošće. U poslednjoj četvrtini, probuđena domaća ekipa preuizima vođstvo, koje uspešno čuva do kraja meča, za veoma važnu pobedu, koja joj omogućuje miran nastavak šampionata.

Topolčanka : Karaburma
Bežanija : Njegoš
Banat : Stara Pazova
Proleter 66 : 63 Srbobran