Zimovanje u opasnoj zoni

U poslednjoj utakmici 11. kola Super B lige rukometaši Proletera su poraženi od Dinama u Pančevu rezultatom 27:23 (13:13).

Zrenjaninci su odlično počeli utakmicu, nametnuli svoj tempo igre, i nisu dozvoljavali domaćoj ekipi da pređe u vođstvo. Na odmor se otišlo s rezultatom 13:13.

rukomet Dinamo Proleter

Drugo poluvreme pripalo je domaćim rukometašima, koji su tek sredinom drugog perioda igre pokazali zašto su najbolja ekipa u ligi. Golovima Vujića, Stojanovića i kapitena Radanovića, Pančevci u 45. minutu dolaze do vođstva od 21:18. To je ujedno bio i prelomni trenutak na utakmici, posle čega je prednost Dinama bila sve veća, kako se bližio kraj utakmice, za konačnih 27:23.

POSLE RADAKOVIĆA – TUGA

Dinamo je loše započeo polusezonu, ali se u nastavku popravio i ređao pobedu za pobedom, i zasluženo stigao na vrh tabele Super B lige. Sa druge strane, Proleter je imao dobar početak sezone, ali od prelaska srednjeg beka Nikole Radakovića u Inđiju, nikako ne može da poveže redove. Od tog momenta, Zrenjaninci su se radovali samo protiv Metalca (6. kolo, 25. oktobar), a zatim sledi crna serija od 5 utakmica bez pobede (4 poraza i nerešeno sa Dubočicom).

Dinamo: Komlanov 7, Bunjevčević 5, Radovanović 4, Stojanović 4, Petrović 3, Šaponjić 1, Radanović 1, Vujić 1 i Sremčević.

PerSu marketi

Proleter: Živkov, Trninić, Terzić 5, Bjelica 1, Grujić 1, Paun 2, Ilić, Aćimović 2, Petrović 2, M. Gaćinović, A. Gaćinović 2, Popov 8.

Rezultati odigranih utakmica 11.kola Super “B” lige Srbije za rukometaše:

Posle ove utakmice sledi zimska pauza, a potom polako kreću pripreme za drugi deo takmičarske sezone. Stručni štab će u pauzi dobro morati da razmisli šta i kako dalje. Besparica pritiska, a Proleter se nalazi u opasnoj zoni, jer na kraju prvenstva 4 ekipe ispadaju u Prvu ligu, odnosno u treći stepen takmičenja.