Kup Srbije: Banovčani namučili FMP
Na utakmici drugog stepena Kupa Srbije, u kojoj su se sastali Dunav iz Starih Banovaca i FMP iz Beograda, viđena je odlična košarkaška predstava. Pred prepunim tribinama hale u Belegišu, FMP je slavio rezultatom 54:61 (14:16, 12:14, 16:14, 12:17).

Navijači Dunava i ljubitelji košarke iz regiona, ispunili su halu do maksimuma, koja je nažalost bila mala da primi sve zainteresovane. Nošeni podrškom sa tribina, Banovčani su bili u igri svih 40 minuta i nisu bili daleko da naprave iznenađenje. Odlično su igrači Dunava otvorili meč i nakon sedam minuta igre imali prednost 14:6. Od tog trenutka, budi se i lider na tabeli KLS. Košarkaši iz Železnika, krajem prve i početkom druge deonice, prave seriju 12-0 i preuzimaju vođstvo koje su zadržali i do poluvremena (26:30). Igralo se čvrsto i agresivno i u trećoj četvrtini u kojoj je Dunav bio za nijansu bolji pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 42:44. Početak poslednje deonice u potpunosti pripada FMP-u koji pravi prednost 42:51. Nisu se predavali Alasi. Trojkom Vukovića četiri minuta pre kraja, koja je podigla sve u hali na noge, u potpunosti se vraćaju u utakmicu (52:53). Ipak, košarkaši FMP-a opravdali su ulogu favorita i u završnici serijom 11-2 prelomili utakmicu u svoju korist za konačnih 54:61. Kod igrača i navijača Dunava ostao je mali žal za podvigom i pobedom nad prvoplasiranom ekipom KLS ali svakako svi mogu biti zadovoljni prikazanom igrom. FMP je ekipa koja ove sezone u proseku postiže 82 poena a igrači Dunava su odličnom odbranom uspeli da spuste Beograđane na samo 61 poen. Nije ovo bilo napadačko i šutersko veče Banovčana ali su i pored toga ispraćeni burnim aplauzom publike koja je uživala u lepoj košarkaškoj predstavi.

Najkorisniji u pobedničkoj ekipi bili su Dobrić (16p, 7sk), Đoković (10p, 3as) i Radovanović (10p, 5sk), dok su se kod domaćina istakli Vuković (12p, 13sk) i Sočanac (12p, 4sk). Kompletnu statistiku možete pogledati na linku Dunav - FMP, FIBA Live Stats.

Beovuk 72 100 : 83 Borac
Spartak 78 : 63 Konstantin
Sloga 105 : 62 Jagodina
Vojvodina Srbijagas 63 : 72 Vršac
FMP 112 : 59 Smederevo
Napredak Rubin 66 : 83 Mladost
OKK Beograd 64 : 84 Tamiš