Prijateljska utakmica: Sloven – Radnički (SM) 0:2

Još jedna kontrolna utakmica dugogodišnjih sportskih prijatelja. Po prikazanoj igri, s obzirom na fazu priprema, akteri utakmice zaslužuju prelaznu ocenu. Prvi zanimljivi detalj viđen je u 26. minutu: A. Marković izvodi "skraćeni korner" i divno upošljava Bačića, koji ne uspeva da savlada Šivoljickog. Kazna za neiskorišćenu priliku stiže u sledećem minutu: u velikoj gužvi pred golom Slovena najbolje se snašao Savićević, koji dobro odmerenim udarcem šalje plasiranu loptu iza leđa Savića. Mogao je Radnički povećati prednost u 32. minutu: Trebovac oduzima loptu na 25 metara od gola Slovena, odlično proigrava Sovilja, koji šutira, ali samo u Savića. Poslednju priliku u prvom poluvremenu imao je domaćin u 43. minutu: Milojević prihvata odbijenu loptu na 16 metara, dobar šut, ali, još bolja interevencija Šivoljickog.

Sloven - Radnički (SM)

U nastavku utakmice Sloven je pripretio ozbiljnije 65. minutu, kada je posle centaršuta A. Markovića, viđen skok šut Milojevića. Promena rezultata nije došlo tada, već dva minuta kasnije: slična situacija kao kod prvog gola, ovog puta, strelac je bio Mićić. Još jednaprilika na utakmici, tj. za Sloven bila je u 83. minutu: iako je bio odlično postavljen u srcu kaznenog prostora Radničkog, Ninković ne uspeva da na najbolji način zahvati ubačenu loptu iz ugla. Konačno, posle šuta Kovačića u 88. minutu, domaćin uspeva da praktično iz praznog gola izbije loptu. Sve u svemu, videlo se „ko je stariji!“

Strelac: 0:1 Savićević u 27, 0:2 Mićić u 67. minutu. RUMA: Stadion u Borkovačkoj dolini. Gledalaca: 150. Sudija: Siniša Sremac (Ruma).

SLOVEN: Savić, Putica, Bačić, Sekulić, Ninković, Šević, Mandić, Radojević, Milojević, A. Marković, Krstović. Igrali su još: Popović, N. Marković, Jakšić, Jovanović. Igrali su još: Popović, Jakšić i N. Marković.

RADNIČKI: Šivoljicki, Ristić, Đ.Simikić, Josimov, Zec, Mijić, Štetić, Lacković, Sovilj, Savićević, Trebovac. Igrali su još: Teodorović, Malešević, Kovačić, Zoranović, Vukobrat, Mirčetić, Novaković, Šajić, Mićić, Živković, Đorđević i N. Simikić.

Dinamo 2 : 0 Radnički (NP)
PIK Prigrevica 0 : 0 Bačka 1901
Vršac 3 : 1 Radnički (Š)
Tekstilac 2 : 4 Cement
Senta 1 : 0 Banat
Radnički (S) 1 : 1 Sloga