Parni valjak iz Zaječara gazi sve pred sobom

Zaječarski „parni valjak“ ubedljivom pobedom 1:4 (0:2) na gostovanju „Rudaru“, u Podvisu zadržao lidersku poziciju na tabeli nakon 4. kola Zone „Istok“.

Tim Kablova utakmicu je prelomio u svoju korist nakon prvog poluvremena. Gligorijević je nakon pet minuta igre zatresao mrežu domaćina za 0:1, a Konić dvadeset minuta kasnije prednost udvostručio na 0:2.

U nastavku igre Đorđević je rezultat smanjio na 1:2 u 66. minutu. Gosti iz Zaječara nakon primljenog pogotka nastavljaju sa atakom na protivnički gol,  te, u 70. minutu Bućin postiže treći gol za Zaječarce iz kaznenog udarca sa bele tačke. Gligorijević deset minuta pred kraj susreta stavlja tačku na utakmicu u Podvisu svojim drugim, a ekipnim četvrtim golom na utakmici 1:4.

Glavni arbitar na utakmici Nemanja Jotović korektno je vodio utakmicu u Podvisu. Pokazao tri javne opomene, dve domaćim i jednu gostujućim igračima.

-Zadovoljan sam igrom svog tima. Pokazali smo da možemo i na teškim gostovanjima da kući donesemo celi plen. Čestitao bih svojim igračima na požrtvopvanoj igri kao i celom stručnom štabu. Tek nam predstoje bitne utakmice, ali ekipa pokazuje da je iz dana u dan sve ujigranija i da igramo celim timom do pobede – izjavio je Slaviša Krstić prvi strateg FK Kablova iz Zaječara.

Ekipa Kablova je nakon odigranog 4. zonaškog kola na liderskoj poziciji sa maksimalnim učinkom.

Prvoplasirani tim Kablova, u nedelju dočekuje ekpu Brodoremonta iz Kladova. Utakmica počinje, u 16 sati na stadionu, u naselju „Ključ“.