PRLS: Dinamo Petrohemija - Mladost TSK 35:23

Realno bilo je teško za očekivati da Dinamo Petrohemija, lider na tabeli Prve lige, nastavi jesenju seriju, u kojoj je poklekao samo jednom i to odmah na startru u Kruševcu pa ipak povratak u elitno društvo posle „oho-ho“ vremena mu se ipak smeši, bez obzira na promenljivu formu u nastavku prvenstva (poraz, remi i dve povede). Istina prednost od osam bodova u odnosu na „najdosadnijeg“ pratioca Smederevo je smanjena na pet bodova. Pančevcima je, ovog vikenda, na ruku išla i „banana“ na koju se okliznuo, naredni rival, Vranje u Kostolcu. Protiv Mladosti TSK iz Bačkog Jarka očekivana, rutinska pobeda. Priča, ako je uopšte i bilo, završena već do odmora, kada je prednost iznosila deset golova. Da trener Milan Đekić, u nastavku nije „aktivirao“ i klupu mogla je biti i udvostručena. Kako je vreme odmicalo susret sve više ličio na javni trening. U odsutnosti drugog strelca Slobodana Ervačanina (povređen) prijatno je iznenadio Nikola Miljaković, prvi strelac utakmice sa 9 postignutih golova. Brzanjac, momak kao rođen za kontru. Uz njega, klasika, normu – osam golova ispunio i kapiten Branko Radanović.

Od svega ipak najlepši pogled na zapisnik, šansu iskoristili i rezervisti, gotovo svi se upisali u listu strelaca. Kod gostiju ispred ostalih bio Mirko Bošičić, zna da raspali po lopti, a siguran i sa linije sedam metara. Kako je nenadano otkazan susret za Kup sa Pribojem, rukometaši Dinamo Petrohemije imaju dosta vremena da se treninzima i mislima okrenu narednom rivalu trećeplasiranom Vranju. Vrate li se neporaženi jednom nogom će već zakoračiti u elitno društvo, u protivnom uneće dramaturgiju u nastavak prvenstva. Tokom pauze najviše su porasli apetiti Vranjancima i Leskovčanima.

Nismo zaboravili ni Smederevo, gura po planu, ne dozvoljava, za sada nikakvo iznenađenje, uz Dinamo, kako bi rekli kladioničari, u svim prognozanma sa najmanjom kvotom za ulazak u Super ligu.

Pančevo: Dvorana Strelište. Gledalaca: 500. Sudije: Gorčin Damjanović (Vrbas) i Peko Konjević (Feketić).Rezultat: Dinamo Petrohemija – Mladsot TSK 35:23 (18:8) Sedmerci: Dinamo 2-1, Mladost 5-4, Isključenja: Dinamo 12. Mladost 8 minuta.

Dinamo Petrohemija: Petković (12 odbrana), Avramović, Bošković, Grandov 2, M. M. Petoprvić 2, Radanović 8 (1), M. D. Petropvić 2, Pavić, Marjanov 1, Milutinović 3, Ilić 6, Miljaković 9, Kuburović (2 odbrane) i Stevanović (Sedmerac).
Mladost TSK: Sinadinović (3 odbrane, 1 sedmerac), Vručinić 2, Okuka 1, Starovlah 3, Grujičić 2, Bjelac 1, Pokrajac, Hodžić 3, Radović 2, Ćetković, Božičić 9 (4) i Mandić (3 odbrane).