Alibunarčani slavili u Pančevu

Hala sportova u Pančevu dana 04.05.2014 u okviru 17. kola Treće lige grupa Južni Banat,  snage su odmerili domaćin ekipa RK Dinamo 2 iz Pančeva i gosti RK Budućnost iz Alibunara. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 15:15 te se u prvoj deonici bukvalno igralo gol za gol. Gosti iz Alibunara su pružali izuzetan otpor po gotovo u odbrani i time pokazali da su došli po 2 boda u Pančevo koje če se kasnije ispostaviti da neće tako lako dobiti. U nastavku utakmice Dinamo je prvi stekao prednost od dva gola razlike pri rezultatu 17:15 što je očigledno bio motiv da gosti zaigraju žešće i time ne daju krila mladoj ekipi Dinama kako bi stekli veću prednost. U drugom poluvremenu kod ekipe Dinama istakli su se Lacko D, Ćirkovič M, kao i Novakov O. koji su uigranim akcijama uspevali da prodru kroz jaku odbranu Budućnostu, te da drže tok utakmice u svojoj koristi. U 47. min rezultat je bio 21:23 u korist gostiju većinom zaslugom jake odbrane i golovima Gogić S, Bitević N, Petić D. ali i odlični golman Jovanović B,  koji su uspevali da dodju do golova i odbrana kada je to gostima bilo najpotrebnije. U 58. min gosti iz Alibunara imaju prednost od 2 gola razlike 25:27i sve što su do kraja igači Dinama uspeli je da smanje prednost gostiju na 26:27 što je bio konačni rezultat utakmice. Cestitke gostima iz Alibunara na odigranoj fer i korektnoj utakmici, a mladoj ekipi Dinama ostaje žal za propuštenim šansama, što se može pripisati mladosti i neiskusnosti, ali jedno je sigurno da je vreme dokazivanja i stasanja tek pred njima.

Crepaja 24 : 33 Spartak
Mladost (V) 33 : 27 Omladinac (D)
Dinamo 2 26 : 27 Budućnost
Mladost (O) 30 : 13 Glogonj
Dolovo 35 : 19 Omladinac (I)