MFL Sombor - pregled XX kola: Debakl Panonije kući i Rastine u Svilojevu

Dvadeseto kolo Međuopštinske Lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci ostaće zapamćeno po golovima, jer ih je postignuto 35 na osam utakmica,ili 4,3 po jednom meču.Najviše ih je palo u Svilojevu, gde je domaći Terekveš do vrha napunio mrežu rastinaca (10:0).Tri manje je palo u Laliću, a pola tuceta su dali gosti iz Bačkog Monoštora, dozvolivši "luksuz" sebi, da prime jedan, počasni od domaće Panonije (1:6).Dvostruki strelci za Dunav su bili Balaž i Zvekanov,a po jedan su dali Mrgić i Ilić, dok je Pjević spasio čast domaćinima.U Ruskom Krsturu,Partizan je imao povoljan rezultat samo u prvih 45 minuta utakmice, kada je na asistenciju Bujaka, Vrančić doveo kupusince do 0:1,a u nastavku su domaćini iz prekida došli do poravnanja, da bi iz penala stekli prednost od 2:1.Posao su završili na samom kraju, kada su overili pobedu sa trećim golom (3:1).U Ratkovu je Radnički pobedio ribare sa Velikog Salaša (3:0), a u strelce su se upisali Crnjanski u 10, Radojčić u 13 i Mušikić u 78 minutu. Utakmica u Aleksi Šantiću je imala dva različita poluvremena,gosti su dominirali u prvih 45minuta,a domaćini su bili bolji u nastavku,kada je Miloš Tomić  smanjio vođstvo,a Trifunović, izjednačio na 2:2. Već prema očekivanju,gradski derbi je pripao zahuktalim metalcima,koji su rešili meč u svoju korist sa dobrim šikarčanima (2:0).Utakmica u Riđici je bila slična onoj u Aleksi Šantiću, gosti iz Lipara su imali  vođstvo od 0:2,a domaćini su golovima Gnjatovića i Bajaia došli do remija (2:2). Meč u Sonti su domaći fudbaleri rešili jednim golom za pobedu nad favorizovanim gostom iz Kruščića (1:0).Tabela je gotovo ista, po redosledu ekipa, sada Lipar ima 49, Mladost 45,Terekveš 42 i Dunav 41 bod u gornjem delu, a na začelju Radnički  19,OFKŠikara 17, Rastina 9 i Jedinstvo 3.

Već u sredu se igra XXI kolo,a jedan od dva derbija je u Svilojevu, gde Terkveš dočekuje Rusin, sonćani putuju u Rastinu,a riđičani u Kruščić. Lipar, kao domaćin nebi trebao da ima problema sa Panonijom iz Lalića, što nije slučaj sa OFK Šikarom, koja dočekuje Aleksa Šantić. Drugi derbi kola je na "Doli",gde Dunav polaže ispit na utakmici sa nepobedivom ekipom somborskih metalaca. Ratkovčani odlaze na noge Jedinstvu u Kolut, a kupusinski crno-beli idu na Veliki Salaš kod Jedinstva.