Očekivana pobeda šampiona

Nakon ponovnog neuspeha Ekonomca u Ligi šampiona,gde klub nije uspeo da izbori plasman u samu završnicu među četri najbolje ekipe u Evropi,i neočekivanog remija u derbiju sa Smederevom,šampion je uspeo da ostvari očekivanu pobedu.Vranje je pružio znatno veći otpor nego što se očekivalo,a zaslužan za novu pobedu“studenata“ sigurno je jedan od najiskusnijih igrača Surudžić.U ovoj utakmici vranjanci su nastupili oslabljeni,tako da je raspoloženi golman gostiju ristić sigurno najzaslužniji što nisu pretrpeli veći poraz.Dvostruki strelac Surudžić održavao je konstantno prednost svoje ekipe,a zanimljivo je da su u 13.minutu Vranjanci preko Nikolića uspeli i da izjednače iz prvog udarca na golEkonomca.Ipak,sve na svoje mesto postavio je golom slovenački reprezentativac Fetič,na to se nadovezao drugim golom Surudžić,da bi pri kraju meča i Krstić upseo da matira svog golmana.Zaslužena pobeda šampiona. Već za vikend najavljeno je u Kragujevcu opraštanje od reprezentacije kapitena reprezentacije Srbije i Ekonomca Vidana Bojovića i to protiv reprezentacije Španije.

Rezultat: EKONOMAC: 4 ( 2 ) - VRANJE: 1( 1 ). KRAGUJEVAC- Strelci:1:0 Surudžić 6, 1:1 Nikolić 13, 2:1Fetič  20, 3:1 Surudžić 29, 4:1 Krstić autogol u 37. minutu.. Hala  Jezero. Gledlaca: 200 Sudije: Radulović (Beograd) 8, Aleksić (Beograd) 8. Nagomilovanje  prekršaja:Ekonomac 3 (1+2),Vranje 6 (3+3) .
Igrač  utakmice: Borko  Surudžić (Ekonomac).

EKONOMAC:Aksentijević7, Fetič 7,5 Vesić 7, De Souza 7, Simić 7, Nikolić 7,5, Bojović 7, Surudžić 8, Kocić 7, Rakić 7, Rajčević 7, Janjić 7, Momčilović -

VRANJE:Ristić 8, Stevanović 6,5, Nikolić 7, Novković 6, Krstić 6,5, Veličković 6, Dodić 6, Stanojević 6, Tasić -,Tomić-

Kolubara 6 : 3 Bečej
Novi Pazar 4 : 4 Kopernikus
Kalča 3 : 5 VIK Naisus
Ekonomac 4 : 1 Vranje
SAS 1 : 1 Smederevo