MFL Sombor Berićetan izlet u Šikaru somborskim metalcima

Gradski derbi u Međuopštinskoj ligi , igran u Šikari između istoimene ekipe i njihovih gostiju, ekipe OFK Metalca, ubedljivo je pripao gostujućim igračima, koji su do nogu potukli svoga domaćina , rezultatom 0:5. Lepo popodne u izletničkoj šumi, borbena utakmica sa pet postignutih golova, nekoliko pogođenih stativa na jednoj i drugoj strani , korektno ponašanje fudbalera oba tima , zadovoljilo je većinu u gledalištu, gde se okupilo oko stotinjak posmatrača ovog zanimljivog susreta V kola. Današnji rivali su ekipe koje se dobro poznaju, igrači su igrali i za jedan i za drugi klub, stari su drugari i prijatelji i ovaj susret je samo jedan u nizu kojeg će pamtiti akteri iz obe ekipe. Ravnopravna utakmica u prvih pola sata sa ponekom šansom pred golom Peinovića i Curnovića prerasla je u finišu prvoga dela u nadmoćniju igru somborskih metalaca koji su poluvreme rešili u svoju korist i na odmor otišli sa dva gola prednosti. Najpre je prodor levog krila Srđana Nikolića i njegov šut na gol, na kratko izbacila odbrana domaćina samo do centarfora Miljića, koji je prisebnim udarcem doveo svoj tim u vođstvo u 32. minutu . Isti igrač je iz slične situacije na dva minuta pre odlaska na odmor povisio na 2:0 za OFK Metalac, kada je postigao svoj drugi gol bivšem klubu..

Nastavak utakmice u drugom poluvremenu pripada gostima i posle jednog kornera u 47 minuti , takođe bivši igrač šikarčana ,Bačić, povisuje na 3:0. Iako je rezultat govorio da se pobednik zna, domaćini nisu gubili nadu, već su pokušavali nešto učiniti , ali im nije išlo za rukom. U 64. minuti Sitničić pogađa levu stativu Curnovića, a nekoliko minuta kasnije Mišković u peterac šalje jednu upotrebljivu loptu na koju nije imao ko da natrči od domaćih fudbalera i pošalje je na pravo mesto. Još jedan bivši igrač šikarčana se upisuje u strelce. Četvrti gol na utakmici daje Bandobranski sa bele tačke u 81 minuti , a dva minuta kasnije Mijatović u svom stilu, stavlja tačku na rezultat, golom sa malo veće ugaljenosti. Sudijska trojka nije imala težak zadatak, a uz sitnije greške , svoj deo posla je obavila na korektan način.

MFL Sombor: OFK ŠIKARA. OFK METALAC 0:5 (0:2) Sombor, Igralište u Šikari.

Gledalaca 100. Sudija Bečanović. pomoćnici Đipalo i Kesler.(svi iz Sombora) Delegat : Dudaš (R. Krstur)

Strelci : Miljić u 32 i 43, Bačić u 47, Bandobranski u 81 iy penala i Mijatović u 84, minutu za OFK Metalac.

Žuti karton : Lajković (OFK Šikara ) crveni kartona nije bilo .

OFK ŠIKARA : Peinović (Dubravac), Lajković(Mitrović), Petreš,Orsić,Serenčeš, Stevanović,Benjak,Sitničić(Ostojić), Mišković, Trivunović i Pein. OFK METALAC : Curnović,Trbojević (Milenković),Joka, Lalić, Subotić, Bandobranski, Mijatović, Jukić, Miljić, Bačić i Nikolić (Živković)