Radnik preko penala do četvrtfinala Kupa

14.11.2018 juznevesti.com

Drugi penal, koji su promašili fudbaleri Javora bacio je u vodu sve ono što su do tada uradili u duelu sa Radnikom, timom koji se nalazi u jednom rangu takmičenja više. Surduličani su pak iskoristili svaki pokušaj u Ivanjici i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa Srbije.

Rivala u četvrtfinalu odlučiće žreb; foto: Vanja Keser

Regularni deo utakmice završen je sa 1:1, pošto je Javor poveo u 28. minutu, a Radnik izjednačio malo posle početka drugog poluvremena.

Kako se ovaj rezultat zadržao do isteka predviđenih 90 minuta pristupilo se izvođenju penala, a tu su gosti bili bolji.

Tako se Radnik pridružio Radničkom u četvrtfinalu Kupa Srbije, pa će jug imati dva predstavnika u ovom krugu najmasovnijeg takmičenja.

Četvrtfinalni okršaji na programu su 13. marta 2019. godine, a parove će odlučiti žreb. Sem Nišlija, potencijalni rivali Surduličana su: kruševački Napredak, Mladost iz Lučana, Vojvodina, Partizan i Spartak, s tim što Crvena zvezda i TSC još nisu odigrali svoj meč osmine finala.