Bekament BB
Vojvodina
Bor RTB
ŽORK Jagodina 8/8: Jelena Gojković vodila Jagodinke do vrlo važne pobede!

U sportskoj hali „JASSA” u Jagodini, odigrano je 9. vanredno kolo protiv novajlije u Superligi ekipe Zaječara gde je Jagodina zasluženo slavila rezultatom 28:24 (15:10). Izabranice Dragana Markova su utakmicu otvorile onako kako je on želeo. Već u 8. minutu preko pivota Andrijane Tatar Jagodinke dolaze do vođstva od 6:1 te je Živojin Maksić zatražio minut predaha za svoju ekipu. Minut odmora je urodio plodom pa su Zaječarke krenule jako i greškama protivnika stigle na 8:7 u 18. minutu preko Jelene Terzić koja je prošle sezone branila boje ŽORK Jagodine i osvojila titulu a na današnjem meču bila je najefikasnija sa 11 uspešnih pogodaka. Jagodinke su se probudile u 23. minutu i vraćaju razliku na +5 gde poluvreme završvavaju rezultatom 15:10.

U drugom delu igre sve je teklo kako je želeo trener domaćih ali veliki pad kod domaćina osetio se u 56. minutu gde ekipa Zaječara 25:23 što je zabrinulo igračice Jagodine koje su smogle poslednji atom snage i ulaze u seriju golova pa utakmicu završavaju nešto povoljnijim rezultatom 28:24.

Rukometašice Jagodine će u 05:00 otputovati u Dansku gde će na severozapadu Danske odmeriti snage sa Viborgom koji se trenutno nalazi na 7. mestu domaćeg šampionata. Utakmica je zakazana za subotu u 16:00h a prenos možete pratiti preko EHF TV-a.

Što se tiče domaćeg šampionata, Jagodinke će po povratku iz Danske odigrati veoma težak meč protiv Bekamenta gde se može odlučiti šampion Srbije dok će ekipa Zaječara ove subote gostovati ekipi Juniora gde su apsolutni favoriti.

Superliga – 9. kolo

ŽORK Jagodina – RK Zaječar 1949 28:24 (15:10)

Sportska hala „JASSA”

Gledaoci: 100

Sudije: Nikolić Igor i Cvetković Dušan

Delegat: Jovanović Jovan

ŽORK Jagodina :

Bogdanović, Adžić, Bogojević 2, Žižić, Mitrović, Nišavić, Tatar 5, Jevtić 1, Aleksić, Jovanović, Ašanin, Đurašinović, Glišović 5, Gojković 10, Stepanović 3, Vučković 2 (Igrač utakmice).

Trener: Dragan Markov