Jedinstvo (SP)
Radnički

Odbojkaši Niša izgubili od lidera, ali uzeli set

21.01.2018 juznevesti.com

Nisu uspeli niški odbojkaši da naprave iznenađenje u 13. kolu Superlige pošto su kao gosti poraženi rezultatom 3:1 od Vojvodine. Niš je, uz Crvenu zvezdu, jedina ekipa koja je uspela da osvoji neki set u Novom Sadu ove sezone.

Vojvodina nije počela sa najjačim sastavom, a Nišlije su to umele da iskoriste i povedu sa 3:0. Raznovrsnom igrom i sigurnim poenima Niš je na odmor otišao sa vođstvom od 12:10, ali je nakom pauze Vojvodina serijom 4:0 izjednačila, pa povela.

Novosađani su još jednom serijom od 4:0, koju nije prekinuo ni tajm-aut trenera Niša Dragana Svetozarevića, povela sa 18:13. Niš je pokušavao da stigne zaostatak i strateg gostiju je menjao postavu, ali to nije bilo dovoljno, pa je Vojvodina povela sa 1:0 u setovima.

U sledećem kolu gostuju Spartaku iz Ljiga; foto: Vanja Keser

As-poeni domaćina i servis-greške gostiju pomogli su Vojvodini da na početku drugog seta povede sa 4:1, ali Stojković i Stojić su doneli Nišu izjednačenje. Sigurnim servisima i uz tri asa Stojića ekipa Niša je serijom 6:0 povela sa 10:5. Sigurni su bili gosti koji su imali i plus 7 (17:10), pa ih greške u nastavku nisu skupo koštale jer je Vojvodina izjednačila (19:19). Koristeći greške protivnika i svojom sigurnom igrom Niš je uspeo da osvoji set i izjednači na 1:1.

Vodila se velika borba u trećem setu, smenjivale su se ekipe u vođstvu. Obe strane su smanjile greške, a u finišu seta nakon 20:20 Vojvodina je napravila mini-seriju, ali Niš se držao do samog kraja. Ipak, greškom u napadu Niš je omogućio protivniku da povede sa 2:1 u setovima.

Nakon izjednačenog početka četvrte deonice, poenima sa servis-linije i iz bloka Vojvodina je polako uvećavala vođstvo. Do tehničkog tajm-auta Novosađani su imali prednost od 12:6. Nisu gosti uspeli da stignu rivala, pa je Vojvodina na kraju osvojila sva tri boda.

Nakon ovog kola Niš je pao na osmu poziciju, a u narednom kolu dočekuje Spartak iz Ljiga.

VOJVODINA: Simić 4, Vučićević 4, Stevanović 10, Vemić 12, Narančić 3, Kujundžić, Peković, Mehić, Šormaz 1, Todorović 2, Perić 14, Suhinjin 18.

NIŠ: Tokić 6, Rakić 5, Jović, Kovač 12, Milosavljević, Stojković 11, Nestorović 2, Đorđević 9, Stojić 11.

VOJVODINA - NIŠ 3:1 (25:20, 21:25, 25:22, 25:12)